-

Shork : ...something wicked this way comes...

Gwardia jest niepotrzebna gdy uzbroimy plebs i pozwolimy im nas kochać

Kroniki nie zanotowały, aby którykolwiek z władców coś takiego powiedział, ale historia zanotowała notoryczność tej praktyki. A także szybki upadek władców obalonych przez tych, których traktowali specjalnie.

 

Powstał pierwszy, polski film historyczny, po odzyskaniu władzy przez PiS. Partię na którą głosowali patrioci, dostrzegając w niej nadzieję na odrodzenie się dumy w Polsce.

Dumy do tej pory uważanej za zaściankową, a w ostatnim okresie władzy PO-PSL za faszystowską. PiS, jak to już wielokrotnie podkreślałem nie jest żarliwym głosicielem patriotyzmu historycznego Polski. Jest jej głosicielem poprawnym.

Użyję teraz zwrotu, który w normalnych warunkach jest oksymoronem. Wersja historii uznawana przez PiS, ta do której się skłaniają i nie tyle promują co chętnie przytulają się do wydarzeń z nią związanych, to wersja mocno posłodzona i łagodna.

Naród pragnie wręcz kultu Żołnierzy Wyklętych, więc władza zgadza się na niego łaskawie, ale bez przesady. Nie ma jasnego zdania i nie sprzeciwia się twardo, gdy lewactwo, swoim zwyczajem naginając rzeczywistość protestuje. Wtedy Pan Bóg dostaje świeczkę, a diabeł ogarek. Bo przecież jesteśmy władzą dla wszystkich Polaków.

A jednak nie. Staracie się być jak pomidorowa, aby wszystkim smakować, a wychodzi wam kartoflanka na lebiodzie. I co teraz? No jest sposób. Trzeba uzbroić plebs.

Tych nuworyszy, tych fanów, dzięki którym jesteście u władzy. Ich trzeba karmić, głaskać i hołubić. Nie krytykuję. To normalne i tak powinno być. Tylko wam na fali entuzjazmu pomyliły się grupy. Zostaliście OKŁAMANI przez analityków. Nadal wam się wydaje że obecni fani i wielbicieli PiS, ci kochający was za Sylwester w Zakopanem i „Koronę Królów” zagłosowali na was po raz pierwszy w 2015 roku, zachęceni waszym programem wyborczym. Tak wam każą wierzyć spin-doktorzy wyszkoleni na anglosaskich podręcznikach władzy, którzy nie mają pojęcia o polskiej rzeczywistości. O duchu Polaka, którego istnienia nie chcecie przyjąć do wiadomości. Teraz zatkajcie uszy i zamknijcie oczy, bo wyjawię wam prawdę, z ogarnięciem której macie poważny problem.
Ludzie, którzy was teraz ślepo bronią, niezależnie od tego jaką głupotę zrobicie, głosowali na was zawsze i będą na was głosowali i to nie im potrzebujecie „słodzić”. Głosowali na was zawsze, tylko fałszerze wyrzucali ich głosy w kubeł. To są wierni fani i nie odejdą od was, gdy nie zabrzmi w Zakopanem „Despacito” albo nie pojawi się w telewizji durna telenowela ze Średniowieczem w tle. Ba. Nawet jak zaczniecie kraść i oszukiwać, będą was bronić do upadłego, bo uzbroiliście plebs. Mają teraz wodza.
Będą warczeć i szarpać każdego kto skrytykuje. Będą kwalifikować jako wrogów, piętnować i wieszać.
Budzi moje rozbawienie, gdy jakiś fan lub fanka, kwalifikuje mnie jako wroga ojczyzny, gdy tylko śmiem nie poprzeć obecnej władzy. Nie przejmowałem się zdaniem pompowanych autorytetów za którymi stała realna groźba, więc nie przestraszę się obsczymura, który o ojczyźnie przypomniał sobie jak mu gazety podpowiedziały, a przez osiem lat grillował beztrosko i chlał piwo narzekając i nic nie robiąc. Już rok temu ostrzegałem, że niedługo strach będzie wyjść na ulicę bez koszulki patriotycznej, pod groźbą pobicia przez gnojków, którzy przez ostatnią dekadę bali się gdziekolwiek chwalić swoim pochodzeniem bo to zaścianek.

 

A wiecie przed czym was będą bronić?
Przed konstruktywną krytyką osób którzy zagłosowali na was po raz pierwszy i nie pozwolili tym złym wygrać.

Edukacja – głupcy. Jeżeli nie inwestujecie w edukację to znaczy, że chcecie rządzić krótkoterminowo, a to z kolei znaczy że zostaniecie przez historię zaszufladkowani jako okupanci zarządzający na polecenie sił zewnętrznych Polską.

Do tego chcecie doprowadzić? Do dobrej zamiany jednej patologii na drugą?
Zamiast wykształcić świadomy naród, dolewacie piwa i dosypujecie węgla do grilla. A na grillu nadal taka sama kaszanka. Ale teraz narodowa. Przepaszcie tę kaszankę biało-czerwoną szarfą. I już będzie patriotyczna.

Jak „Szewcy”.

Zrozumcie w końcu. Wasza opozycja nie krytykuje „Korony Królów” ani „Despacito”. Nie krytykują tylko się cieszą z waszej kompromitacji. A już zanoszą się śmiechem, gdy tuzy „prawicowych” mediów stają w obronie tej żenady. Oni będą ją chwalić!

 tagi: kultura 

Shork
5 stycznia 2018 11:59
5     1076    9 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Magazynier @Shork
6 stycznia 2018 14:11

"Będą warczeć i szarpać każdego kto skrytykuje." Tak. Bo taka jest też propaganda zarabiających na propagandzie, tzn. bronią swoich rubieży programując w ten sposób wierny elektorat, czyli ludzi o niewielkich oszczędnościach, pokładających nadzieję (w jakimś stopniu) w hasłach propagandowych. I taki też program defensywny realizuje średni, i średnio-wyższy szczebel cwaniaczków, którzy postawili na partię władzy, gdzieś się dowiedzieli, że JK idzie po swoje.  

Ale odnośnie JK i jego pretorian to mam zdanie odrębne.  Propaganda i akademia (prastary korzeń propagandy) zostały przez niego i grono mu najbliższe spisana na straty, momentami oddane w ręce zasłużonych kolesi typu Kurski. Może i można mu zaufać, ale w sumie kto go tam wie. Tak jak z seminarzystami prof. Staniszkis. W propagandzie i tak Radio Maryja i Trwam zrobią swoje, ostatecznie po myśli JK, nawet dopuszczając głosy krytyczne wobec PiS, a może właśnie dlatego. Akademia zaś to osobna smocza pieczara. Czasem się z niej wyłowi jakiegoś utytułowanego autora. Ale generalnie to rewir obsikany przez Kołłątaja i Staszica. Wszystkim się zdawało, że oni wciąż jeszcze szczają, pardąs, grają, a to smrodek tylko, pardąs, echo tylko grało. Rewir imperialny, bo na tym smrodku mogą zakwitnąć tylko kolejni kontrolerzy narracji humanistycznej lub "patriotycznej". I przy okazji jest fajna szachownica i można szczuć humanistów na patriotów, endeków na piłsudczyków, moherowców na kodziarzy, i nie będzie nudno, powiedzmy nie całkiem nudno.  

zaloguj się by móc komentować


mniszysko @Shork
7 stycznia 2018 11:05

Tytułem egzemplifikacji. Strach się bać ...

http://prawy.pl/63648-prof-krystyna-pawlowicz-o-koronie-krolow/

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @Shork
7 stycznia 2018 11:44

Szorku, to jest przepięknie napisana riposta na zawodzenia nietrzeźwych (są znani, p. Mniszysko; którzy wypisują androny na s24 i na wielu innych patriotycznych forach) będących naiwnymi popieraczami manipulantów, graczy, jakich też nazywamy "aktorami sceny politkomu". Słusznie ich nazywamy, bo to są aktorzy, zaangażowani przez bezpiekę. Dawną kiszczakowską wojskówkę i tę trochę nowszą, wcale nielepszą, nieodmiennie gwiżdżącą na naród Polski.

 

Ale, do rzeczy. Piszesz o PiS tak:

"...zostaniecie przez historię zaszufladkowani jako okupanci zarządzający na polecenie sił zewnętrznych Polską. Do tego chcecie doprowadzić? Do dobrej zamiany jednej patologii na drugą?

Zamiast wykształcić świadomy naród, dolewacie piwa i dosypujecie węgla do grilla. A na grillu nadal taka sama kaszanka. Ale teraz narodowa. Przepaszcie tę kaszankę biało-czerwoną szarfą. I już będzie patriotyczna."

 

Co tu powiedzieć?

Trafiasz w sedno. Przeniosę o krok w czasie wypowiedź, jakże trafną, otrzymując: już zostaliście. Ocena dokonana, czekać na przyszłość kunktatorsko nie ma sensu. Polacy uświadomią sobie to, co napisałeś, albo zrobią wstecz kroków... słowa nie napiszę, jakie i ile.

 

Obyś trafił do umysłów Czytelników.

Dzięki Ci za to potrząśnięcie pijanymi i — życzę Ci wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2018 — roku zdecydowanych zmian. Z tak przenikliwymi analitykami, jak Ty, lepiej się czuję. Są szanse na wytrzeźwienie ze sztucznej euforii, pierwszorzędnie wywołanej w mózgownicach tzw. inteligentów przez tych, którzy trzymają nad nimi (bądźmy nowocześni) electronic cattle prod - elektronicznego pastucha, bat i lasso w jednym.

 

I na koniec:

POLITKOM = POLITyczna KOMedia, grana w telewizorni, a roztrząsana w socmediach, w tym też tutaj. Młócą plewy, przez chmurę których nie widać gospodarstwa. Chleba młocka ta nie da (Twój artykuł jest tu wyjątkiem!).

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Magazynier 6 stycznia 2018 14:11
7 stycznia 2018 17:04

dopóki są pieniądze to na tej szachownicy szaleją żądze, a potem to tylko śmiech i łzy

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować