-

Shork : ...something wicked this way comes...

Lataj z Baranowa

Serio myślicie, że Amerykanie dali Niemcom kasę w postaci planu Marshalla za darmo?

Za damskiego piczona, jak mawiał mój kumpel z pracy? Że tak oto po wojnie krwawej, pogłaskali ich po główce i powiedzieli: teraz macie kaskę i możecie się grzecznie rozwijać, a my popatrzymy i się będziemy uśmiechać.

No to chyba jesteście w niewłaściwej szkole.

Amerykanie, wyrwali razem z częścią korzeni,Anglikom rolę imperatora morskiego, a osłabionym obydwoma wojnami Wyspiarzom udało się tylko/aż zachować stolicę gospodarki wysokiej, czyli City. No i skąd wziąć mieli Amerykanie trampolinkę, z której mogliby czuwać nad swoimi interesami w Europie? Skąd mieli prowadzić poszukiwania mózgów? Przecież nie zrobi się sojusznika z kogoś, kogo się właśnie przepędziło w róg piaskownicy i zabrało mu zabawki. Z Francuzów? Bardzo śmieszne. Z komunizujących Włochów? Dalej na wschód jedynie kurtyna. Uzależnienie Niemców gospodarcze, nie powiodłoby się. Żaden traktat, ani układ nie byłby dotrzymany, no chyba że w grę wchodziłby pieniądz. Dlatego Niemcom pożyczono pieniądze na 80-100 lat w zamian za bycie grzecznym. I użyczenie miejsca na bazy wojskowe. Teraz gdy zbliża się czas zapłaty, Niemcy przykryli się kołderką kłopotów i mówią, że je głowa boli. Komornik niech przyjdzie, jak nie będziemy mieli kłopotów w postaci uchodźców. No ale sami żeście sobie te kłopoty sprowadzili. Ojtam ojtam, oddamy wam ubranko, ale zawszone. Nie chcecie, to nie bierzcie innego nie mamy.

A tymczasem Brytania się wycofuje po angielsku z wielkiego burdelu, który nie może znaleźć dziedzica. Oczywiście wielka polityka nie może pozwolić sobie na brak planu B i planu C, więc po nieudanym lotniskowcu w Kosowie, który zatonął, Amerykanie sięgnęli sobie po Zachodnią Ukrainę, odpalając frajerom Krym, jednocześnie poprzez finansowanie kampanii w Polsce zakotwiczając lotniskowiec przy potężnej ideowej boi. No fajnie, ale komornik puka do drzwi, więc kasę od Niemców trzeba wyciągnąć.

Najlepiej cudzymi rekami No więc Lutmann ma weksel frico-loco na Rozencwajga płatny pod warunkiem, że Rozencwajgowa wyzionie ducha...

No tak prosto nie będzie, ale niemal tak.

Amerykanie pomogą Polakom odzyskać od Niemców odszkodowania za II WW, pod warunkiem, że cześć odszkodowań pójdzie prościutko do spadkobierców przedwojennych właścicieli kamienic, druga część zostanie zainwestowana w szlak handlowy (Jedwabny plus Via Carpatia), trzecią wspomożemy inwestycyjnie braterską Ukrainę, a resztę dostanie rząd na waciki.

W ten sposób USA położy łapkę na handlu Daleki Wschód – Europa, blokując w razie potrzeby Chinom rynek zbytu, gdyby gospodarka się za bardzo rozbujała, opłacając przy okazji haracz Izraelowi. I to wszystko za pieniądze, które zostały „dane”.

 tagi: bujdy na resorach 

Shork
7 czerwca 2018 22:03
1     568    3 zaloguj sie by polubić
komentarze:
OdysSynLaertesa @Shork
8 czerwca 2018 10:51

Każdy Kali na coś krowa trzymać

PS... Serio ktoś tutaj tak myśli że za darmo? A kto? :)

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować