-

Shork : ...something wicked this way comes...

My chcemy Boga

Zastanawiam się ile trzeba z uszu wydłubać zmiętej Gazety Wyborczej, ile waty słownej serwowanej przez autorytety ostatniej dekady, aby usłyszeć co znaczy dla uczestników Marszu Niepodległości tegoroczne hasło.

Mam wrażenie, że ci, do których jest kierowane, znajdują się na swoich wysoko postawionych stanowiskach w hierarchii kościelnej zupełnie nieprzypadkowo i niezupełnie za przyczyną Ducha Świętego. Bezpieka umieściła wielu swoich ludzi w seminariach tylko po to aby siali zgorszenie i byli posłuszni władzy. Władza ta z wierzchu zniknęła, ale ci którzy trzymali lejce pozostali i przekształcili się w mafię. Zgodnie z definicją mafii. W PLR wobec księży słabych, a potrzebnych stosowano trzy metody: „korek, worek i rozporek”.

Kto nie uległ temu chwała, kto uległ i się nie ugiął temu szacunek, bo grzesznik może się nawrócić. Ale temu co na polecenie szkodę czyni sieje zgorszenie, lepiej by było kamień sobie do szyi przyczepić…

 

Piszę jasno i łopatologicznie.

 

Organizatorzy Marszu Niepodległości, czyli szeroko pojęte organizacje narodowe chcą aby przydzielić im kapelanów. Doświadczonych i mądrych patriotów, którzy odsuną od nich przyskakujących co chwila z boku piewców fałszywych autorytetów panslawizmu i protestantyzmu.

Mieliście okazję przy Międlarze, który sam był za słaby aby skutecznie walczyć, nie daliście szansy. A wystarczyło przydzielić mu protektora i ostudzić nieco gorącą głowę.
Narodowcy, rzesze kibiców, armia patriotów kochających Polskę ponad wszystko, wyciąga do was ręce i chce Boga.

Myślicie, że siły zła pozwolą pozostawać tej armii bez głowy? Bez idei? Od ponad dwóch lat pompowane są w ich głowy idee turbosłowiańszczyzny, panslawizmu, wielkiej Lechii przedkatolickiej. Oparte na wyssanych z palca historiach, niektórych będącymi siedemnastowiecznym żartem. Zatrute mity stają się prawda objawioną. A tymczasem, zamiast dyskretnie i politycznie milczeć, Prymas Polski chce suspendować księży publicznie odrzucających migracje muzułmańskich najeźdźców. Prymas Polski milczy gdy popularny celebryta-jezuita pochwala samobójstwo i sugeruje zbawienie. Ba, zamiast przyznać się do błędu twierdzi, że został źle zrozumiany. Prymas Polski nie ma nic przeciwko, aby w imię ekumenizmu biskupi uczestniczyli wraz z heretykami w świętowaniu pięćsetlecia „Reformacji”. Prymas Polski nie cofnął zakazu zapraszania księdza Małkowskiego do głoszenia Słowa Bożego, a nie może sobie poradzić z Sową, czy Bonieckim.


Prymas Polski. Prymas Polski, który między elekcjami zastępował króla. Całe szczęście że Kardynała Wyszyńskiego określa się odrębnym tytułem - Prymas Tysiąclecia. Powtarzam po raz kolejny. Patriotyzm i katolicyzm obecnie rządzących jest dużo więcej niż poprawny, jest szczery, ale nie jest ŻARLIWY. W porównaniu do zmaterializowanej komuny i śmierdzącego jej bękarta czyli liberalizmu jest rewelacyjny. Ale nie jest tak ŻARLIWY jak maszerujących patriotów. I to oni potrzebują dedykowanego pasterza, aby następny Marsz nie odbył się pod znakiem Toporła.

 

Mafiozi, trzymający nadal w ręku informację i władzę doskonale zdają sobie sprawę z tego, że przy obecnej propagandzie telewizyjnej, narodowcy są jedyną siłą która może zmieść PiS, który na patriotyzmie i uczciwości zyskał poparcie nawet już po wyborach.

Dlatego będą próbowali, korzystając z mało wyrazistego Papieża podstawić fałszywą ideę czy herezji czy panslawizmu. Czekam na ruch hierarchów.
Wszyscy czekamy.

 

 

 tagi: marsz 

Shork
9 listopada 2017 08:22
16     892    2 zaloguj sie by polubić
komentarze:
JK @Shork
9 listopada 2017 09:07

A może by tak zacząć od początku:

  1. Prymasa Polski to tytuł honorowy
  2. Prymas Polski nie ma żadnego nadzoru nad Episkopatem czyli zgromadzaniem Biskupów
  3. Tym bardziej nie ma żadnej władzy nad księdzem Bonieckim czy Sową czy też jakimś innym księdzem z innej diecezji niż Gnieźnieńska
  4. Prymas stwierdził, że suspenduje księży ze swojej diecezji biorących udział w manifestacji przeciw imigrantom i tylko to mógł powiedzieć o swoich księżach. Zresztą wybicie kwestii suspensy to jest kolejne odwrócenie uwagi od problemu imigrantów, to nie była najważniejsza kwestia w wypowiedzi Biskupa.
  5. Żaden biskup, który nawet jest Prymasem nie może wypowiadać się publicznie o zakonnikach. (Zakony directly  podlegają Papieżowi). W przypadku tego Jezuity co rozum postradał można mieć pretensję do Prowincjała prowincji południowej Zakonu Jezuitów. (Cazus kisędza Bonieckiego, co dostał zakaz wypowiedzi publicznych od .... swojego prowicjała)

Jeśli zaczynasz pisać o Kościele instytucjonalnym to chociaż nie ulegaj nachalnej propagandzie antykościelnej, która specjalnie miesza kompetencje zakresy odpowiedzialności, tytuły.

Postuluję minimum wiedzy merytorycznej zanim przejdziesz do wniosków.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Shork
9 listopada 2017 09:16

Narodowcy to jest od początku prowokacja grubymi nićmi szyta. Równie dobrze można by przydzielić kapelanów KODowi albo feministkom.

zaloguj się by móc komentować

Shork @JK 9 listopada 2017 09:07
9 listopada 2017 09:28

piszę tak, jak to jest POSTRZEGANE przez społeczeństwo, w którym Prymas nadal uchodzi za szefa
, ale bardzo dziekuję za wpis uzupełniający i potwierdzający bezkrólewie w polskim Kościele.

zaloguj się by móc komentować

Shork @Grzeralts 9 listopada 2017 09:16
9 listopada 2017 09:28

porzuconą prowokację można przechwycić

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Grzeralts 9 listopada 2017 09:16
9 listopada 2017 09:31

Tak myślę, że prowokacja.

Ale...nawet u Owsiaka jest 'Przystanek Jezus'. Nie wiem - co to warte - rzucam pytanie

.

 

zaloguj się by móc komentować

JK @Shork
9 listopada 2017 09:32

A teraz co do zasady.

Wydawało mi się, że na tym blogu już dawno zostało uzgodnione, że ta cała ENDECJA i "Ruch Narodowy" to tacy faceci i kobitki też, co chcą grabić cudzy majątek jak komuniści tylko zamiast haseł internacjonalistycznych głoszą hasła narodowe. (Casus - Bolesław Piasecki). Nasi "narodowcy" to kolejna próba systemu by namieszać ludziom w głowach a włączenie się Kościoła w tę imrezę, chociażby przez przez przydzielenie im kapelanów, to moim zdaniem próba osmieszenia tegoż.

Narodowcy to nie wiadomo kto to jest, to podatna na wszelkiego rodzaju  manipulacje grupa ludzi. Pamiętasz jak kibice Legii bili brawo Normanowi Davisowi i krzeczeli "dziękujemy, dziękujemy". Myślisz, że te wielkie banery "patriotyczne" to same się robią i rozwieszają? Szczególnie to jest śmieszne na stadionie Legii, która jest własnością jakichś starych komuchów i ich dzieci.

Niczego w tym wypadku nie zmieni hasło tegorocznej manifestacji. Gdyby nie odwołanie się do religijności Polaków to w tym roku ten marsz wogóle by się nie odbył.  

Dla uspokojenia emocji polecam lekturę listu Episkopatu w.s. patriotyzmu. Link poniżej.

http://episkopat.pl/chrzescijanski-ksztalt-patriotyzmu-dokument-konferencji-episkopatu-polski-przygotowany-przez-rade-ds-spolecznych/

zaloguj się by móc komentować

JK @Shork 9 listopada 2017 09:28
9 listopada 2017 09:33

Jezus jest Królem

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Shork
9 listopada 2017 09:34

Czepiasz się mojego Kościoła a ja się spytam jak tam się ma Artur Zawisza w "waszych szeregach" może zaczniecie oczyszczać?
Międlar ?
Co to znaczy "chcą żeby im przydzielić kapelanów" Ktoś gdzieś wysłał jakieś pismo do Biskupa? Ktoś gdzieś pogadał z Proboszczem? Wiesz jak działa Święty Kościół? Czy po prostu chcesz?
Może najpierw się weźmiesz za to co Marianek wygaduje, a później będziesz mówił co ma Prymas Polski mówić i robić?

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @Shork 9 listopada 2017 09:28
9 listopada 2017 19:03

Problem jest w tym, że ta prowokacja nie jest porzucona. Episkopat nie może im dać kapelana, ponieważ nie ma podstaw ku temu. Ja myślę, że tych ludzi można zgromadzić tylko wokół poszczególnych parafii i przede wszystkim oderwać ich od tego podejrzanego środowiska, które każe im czcić Dmowskiego, jednocześnie wpychając tych ludzi w kolejne prowokacje.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Grzeralts 9 listopada 2017 09:16
10 listopada 2017 00:13

Ja rowniez mysle ze to prowokacja. Pewnego rodzaju.

A w ogole tak szerzej na to patrzac to trzeba sobie uswiadomic ze te wszystkie formacje polityczne powstajace w Polsce przez ostatnie 27 lat odwoluja sie albo do emocji ludzi (PiS - prawo i sprawiedliwosc, cos czego tak nam w kraju brakuje) lub aspiracji (PO - obywatelska, liberalna partia, tesknota Polakow za "normalnoscia" i byciem "Europejczykiem"), czy wreszcie Nowoczesna - pociag do "modernizacji" i odraza do zascianka i katolicyzmu. albo Kukiz - szlachetny trybun ludowy obanzajacy i demaskujacy zgnile uklady politycznych elit.

Pomijam PSL i SLD - dwie poczwary wyrastajace z PRL-owskich mafii.

To jest w ogole jeszcze szerszy problem - problem demokracji czyli systemu w ktorym nikt naprawde nie wie kto faktycznie rzadzi ( wladza jest albo swieta albo tajna - bardzo mi sie to podoba).

A narodowcy?  Odwoluja sie do mysli politycznej Romana Dmowskiego. Czyli kogo?  Ateusza i czlowieka obojetnego religijnie.

Po co wiec to haslo? Czy Bog potrzebuje rozglosu i poklasku? Nie.

Natomiast panowie Kowalski i Chojecki jak najbardziej.

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @Shork
10 listopada 2017 00:31

Prowokację to zrobił Dzierzba ustawiając kolejkę do Wylatowa. Może tak: człowiek strzela, Pan Bóg kule nosi. W Warszawie to jest coś ! Ja nie muszę się wysilać, to spacer wśród swoich. Podziwiam, którzy przyjechali/przyjadą na ten spacer z daleka. Lepiej widzieć to własnymi oczy, niż "okiem Wielkiego Brata". Z szacunkiem dla policji.

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @Shork
10 listopada 2017 01:22

Zbigwa nie Dzierzba.

zaloguj się by móc komentować

Shork @parasolnikov 9 listopada 2017 09:34
10 listopada 2017 08:07

ale jaja, zakwalifikowałeś mnie do narodowców?
nieźle...
 

zaloguj się by móc komentować


Shork @Shork
10 listopada 2017 08:18

Nie no po prostu ślicznie. Nie jesteście przygotowani na nic. Mohawkowie obedrą was ze skóry w trakcie kiedy będziecie kopać się po kostkach.
To nie jest prowokacja, tylko kanalizacja to po pierwsze. Wpuszcza się ludzi w kanał i gromadzi, by potem w zależności od potrzeb wykorzystać. Nie piszę o zawodowych narodowcach takich jak Zawisza czy inny Bosak, którzy chcą mieć rząd dusz. Piszę o tłumie, którym można kierować w ramach idei jakie mają w sobie. Których to idei nie przekraczają. W gazetach napisali, że Davis sławi Polskie Powsztanie za granicą, to mu wiwatowali. Do przewodzenia tłumowi na wyścigi stają na przykład Chojecki -  heretyk i agent. Z drugiej napierdzielają w narodowców sowieci ze swoim turbosłowianizmem, i dopiero to jest groźne. Na  manifstacjach parę lat temu trzeba było coś krzyczeć - prawa strona wymyśliła kult Żołnierzy Wyklętych, więc tłumy narodowców chwycili się tego jako wyznacznika patriotyzmu. I na tym wyjechał w górę PiS. "Patrioci głosują na PiS", ale jak już napisałem patriotyzm PiS jest jedynie poprawny. Nikt tłumowi nie wytłumaczy różnic cywilizacyjnych i tego że Kościół jest niezbędny w Polsce. A właśnie tłumom kiboli sączy się do łbów ideę panslawizmu.

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @MarekBielany 10 listopada 2017 01:22
10 listopada 2017 08:34

I pomyśleć że tego nie pojął:

http://krzysztof-osiejuk.szkolanawigatorow.pl/siedem-kawakow-na-dobre-samopoczucie#17230

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować